Bisayfa.Com

Yazma Kenarı Modelleri

Yılbaşı yaklaşıyor evet hediyeleşmek yılbaşında da alışkanlık yapmış bir gelenek olmaya devam ediyor. Bu geleneğe geleneksel olan bir hediye seçimi ile sevdiklerinizi şaşırtmak isterseniz sizlere çok harika bir fikrimiz var. Bu yılbaşında bir farklılık yapın ve sevdiklerinize yıllarca modası geçmeyecek her taktıklarında sizi hatırlayacakları bir hediye verin. Bu hediye tabi ki bir Türk geleneği olan elişlerinin en değerlisi olan yazma kenarı iğne oyalarıdır ve gerçekten harika bir hediye fikridir. Çünkü iğne oyası demek emek demek emek demek ise gayet açık önemsemek demek yapılsa da alınsa da özen gösterildiğini gösteren nadir hediyelerden bir tanesidir.

Siz değerli ziyaretçilerimize şimdide yazma kenarı modelleri hakkında kısaca bilgiler vermek istiyoruz. Sitemiz içerisinde çok sayıda çeşidi olan ve birbirinden hoş modellere sahip oyalarında çiçeklerin tamamı oyalara uygulandı ve sizlerin seçiminize beğeninize sunuldu. Halk arasında oldukça tanınmış olan ve çok sayıda modeli olan krep oyaları da sitemiz içerisinde sizler ile beraberler. Yöresel yazmaların kenarlarına en son çıkan oyaları nasıl olmuş yakışmış mı diye merak edenlere cevap verecek oyalar şimdi burada sizleri bekliyor. Yine yarmaların kenarlarına uygulanan oyalarında da çeşitli boncuklar uygulandı ve gerçekten hoş görünümler harika modeller elde edildi.

İğne oyası yazma kenarı örneklerini ve daha fazlasını merak edenlerin tek adresi haline gelecek sitemiz sizler için elişi modasını yakından takip ediyor ve her yörenin oyalarını tek bir yerde bir araya getiriyor. Özellikle tokat yazması dünyaca ünlüdür ve bu herkes tarafından bilinen bir şeydir. Yabancı turistlerinde ülkemize geldiğinde almak için yarıştıkları tokat yazmalarını ve yazmaların kalitesini artıran oyalarını görmek isteyen herkesi buraya bekleriz.

Article publié pour la première fois le 28/12/2013

Bu makalemizden önce yazılan İğne Oyası Yazma Modelleri başlıklı makalemizde halkalı havlu kenarı örnekleri, havlu kenarı dantel ve havlu kenarı danteli örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • tokat yõresine ait igne oyalari
  • yazma kenarı modelleri net gösterimli


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!