Bisayfa.Com

Modası Hiç Geçmeyen Havlu Kenarı

Yıllardır modası geçmeyen bir alışkanlık da, el işi yapmaktır ve hemen hemen bütün hanımlar elişi yaparlar. Özellikle boş vakitlerin değerlendirilmesi açısından oldukça verimli bir oyalanma yöntemidir. Hem psikolojik olarak büyük bir rahatlama sağlanır hem de evlerde kullanıldığı alanlarda şık duruşlar elde edilir. Hanımların yapmayı tercih ettikleri çeşitlerinden bir tanesi de havlu kenarıdır. Herkes tarafından şu da bilinir kız çocukları anneleri önderliğinde yapmaya başladıkları ilk elişlileri havluların kenarlarına uygulanan dantellerdir. İlk bu örnekten başlanır ve ilerleme kaydedilir.

En Güzel Havlu Kenarları

Havlu kenarları boş kullanılmaz, çünkü boş kullanıldığında bir özensizlik bir boşluk göre çarpar ve buda bayanların hiçte hoşlarına gitmeyen bir durumdur. Banyolarda, mutfaklarda sıkça kullanılmakta olan havluların şık durabilmeleri için kenarlarında bir emeğin olması, yani kadın elinin değmesi gerekmektedir. Her alanda etrafa huzuru, neşeyi, düzeni getiren hanımlar aynı şeylerin kullanılan eşyalara gelebilmesi için, farklı modellerde elişleri yaparlar ve evlerini süslerler. Banyoların ve mutfakların vazgeçilmezi olan ve oldukçada kullanışlı olan havluların kenarları da yine hanımların elleri ile şıklaşır ve zenginleşir.

Elişi modasında bu sene havlu kenarı modelleri de, harika tasarımlarla dikkat çekmeye devam etmekteler. Bu sene yine halkalar ile yapılmış olan birbirinden şık modeller tercih edilmektedir ve oldukçada beğenilmektedir. Her yerden kolayca buluna bilinen bu halkaların kenarları örülüp birbirlerine eklendiğinde istenilen modeli yapmak mümkün oluyor. Halkalı modellerin en dikkati çekeni ise üzüm salkımıdır.

Havlu Kenarı Örnekleri:

Videolu Örnekler

 

Resimli Örnek

havlu-kenari-22-300x225

 

Article publié pour la première fois le 21/01/2014

Bu makalemizden önce yazılan Çiçekli İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri başlıklı makalemizde Çiçekli, Havlu ve İğne hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • çeyizlik havlu kenarları
  • halkalı havlu kenarı örnekleri 2013
  • Keloglan oyaları


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!