Bisayfa.Com

Misafir İçin Havlu Kenarı Örnekleri

Evlerimizde ya da misafiri olduğumuz evlerde sıkça karşılaştığımız ve dikkatimizi çeken çok ince bir ayrıntı bulunmaktadır. Şimdi hatırlamakta zorlansanız da, bu hatırlanması gereken şey havlu kenarlarıdır. Her elimizi yıkadığımızda ya da yüzümüzü kuruladığımızda gördüğümüz havlu kenarları gerçekten çok farklı modeller içermektedir. Farklı şekillerde ya da farklı modellerde yapılan bu havlu kenarları annelerimiz ya da büyük annelerimiz tarafından eskiden çok sıklıkla yapılmaktaydı. Hatta öyleydi ki birçok kişi çeyizi için kendisine, kızına ya da torununa çeyiz hazırlamaktaydı. Bu durum hala daha devam ediyor olsa da maalesef bu oran da biraz düşüş yaşıyor gibiyiz. Bu birazda bizim kültürümüzde bulunmaktadır. Bu kültürü kaybetmemek adına annelerimiz ya da büyüklerimiz kızlara öğretmeye devam ettirmektedirler. Fakat yeni nesil havlu kenarlarına özellikle de zor olan dantellere daha az ilgi göstermeye başlamıştır. Bunu arttırmak ve yaygınlaştırmak adına sizlere yazdığımız makaleler yazıyor ve sizlere bu örnekleri açıklamaya çalışıyoruz. Daha fazla havlu kenarı ve örnekleri için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

desenlihavlukenarlar13 DSCN3621 (929 x 696) forumdasnethalkalhavluk havlu kenari (1) havlu_kenari_ornekleri (1)-304 havlu_kenari_ornekleri (5)-3c7 havlukenarimodelleri12 Resimli-Havlu-Kenari

Article publié pour la première fois le 27/03/2014

Bu makalemizden önce yazılan İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri başlıklı makalemizde halkalı havlu kenarı örnekleri, Havlu ve havlu kenarı dantel hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • 217 igne oya modellerı
  • Fatma etme ile oyaları
  • Iğne oyası yemeni örnekleri
  • İğne oyasından göbekli havlu kenarları
  • Sepetli oyaları


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!