Bisayfa.Com

İğne Oyası Havlu Kenarı Örneklerimiz

Kızınız evlenecekse ve siz onun hayatı boyunca kullanacağı ve kullandığı her gün sizi hatırlayacağı çeyizini hazırlıyorsanız ve kimselerde olmayan çok özel tasarımlar arıyorsanız tam yerinde olduğunuzu hatırlatmakta yarar görüyoruz. Bir kızın çeyizinde olmazsa olmazlardan bir tanesi olan havluların kenarları boş olur ise ve bu şekilde çeyizde sergilenecek olur ise işte o zaman yapılan diğer işlerinde pek fazla göze görünmeyeceğini bilirsiniz.  Havluların kenarlarını birbirinden şık danteller ile süslerseniz işte o zaman o çeyiz dillere destan olur ve herkes tarafından sürekli övülür. Havlu kenarı basitmiş gibi görünebilir. Bu sizi aldatmasın, çünkü damat bohçasından tutunda gelin arabalarına takı takılmasına kadar havlular önemlidir ve kenarlarının dantelli olması ise sizlerin ne denli nazik ne denli çalışkan olduğunuzu gösterir.

Yıllardır çok yerde kullanılan oyaları şimdi sizler için havluların uç kısımlarını süslemekteler. Sizler için çok sayıda modellerden bir tanesi de iğne oyası havlu kenarı örnekleridir. Havlularınızın kalitesi her ne olur ise olsun o kaliteyi yükseltecek olan kenarında özen ile yapılmış el işleridir. Bu özeni haddinden fazla öne çıkaracak olan ise her ilmeğinde ayrı bir hikâye gizleyen oyası örnekleridir. Özellikle damat bohçasına koyulacak olan havlunun çok fazla özenli olması gerekiyor ve bunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Sizi karşı tarafa mahcup etmeyecek ve çok kaliteli örnekleri çok narin modelleri sizler için paylaştık. Yıllarca balkonlarınızı süsleyen o narin çiçeği küpeli çiçeğini havlularınıza işleyebilmek için sitemizde bulunan örneklere bakmanız yeterli olacaktır.

 

Yeni havlu kenarı örnekleri için yapmanız gereken şey çok ama çok basittir. Elinize çayınızı yanınıza ipliğinizi iğnenizi alıp sitemiz içerisinde bulunan çok farklı örneklerden birini ve ya istediğiniz kadarını seçip yapmanız olacaktır.

Article publié pour la première fois le 24/12/2013

Bu makalemizden önce yazılan El Yapımı Havlu Kenarları başlıklı makalemizde, El yapımı havlu kenarı ve el yapımı havlular hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • göbekli havlu kenarları
  • ine havlu kenar rnekleri yeni


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!

İSMEK26.12.2013 21:26

Bu seferki videolu oldu 🙂 İğne Oyası 2 Yapılışı


ismail26.12.2013 21:28

İğne ve İpler: İğne Oyası Yıldız Çiçeği Yapılışı


Trabzon26.12.2013 21:29

teyzem facebookta hala iğne oyası, dantel, selanikle örülmüş kazak fotoğrafları paylaşıyo.