Bisayfa.Com

Fransız Danteli Havlu Kenarları

Özellikle de gelinlik denildiği zaman insanların akıllarına ilk gelen şeylerden bir tanesi olan Fransız dantelinin kullanım alanı aslında oldukça geniş. Evini sade olduğu kadar şık bir şekilde de döşemek isteyen insanların özellikle de ince işlemelerde sıklıkla Fransız danteli kullanılmaktadır.

Fransız danteli havlu kenarları günümüzde pek çok kadının evinde kendine yer bulmaktadır. Bu tarz havlu kenarları yaparken kadınların yapabilecekleri şeylerin neredeyse sınırı bulunmamaktadır. Bu dantel kenarı örneklerinden bir tanesi ve en sıklıkla kullanılanlarından bir tanesi boncuklu işlemelerdir. Birbiri ile uyumlu olan boncuklar ile Fransız dantelin birleşimi ortaya çok şık modeller çıkartılabilmektedir. Klasik boncuklu modeller arasından kadınlar diledikleri gibi seçim yapabileceği gibi eğer dilerlerse kendi tarzlarına uygun yeni modeller de hazırlayabilirler.

Son zamanların en havlu kenarlarından bir tanesi olan Fransız danteli havlu kenarlarını özellikle de yeni evlenecek olan genç kızların çeyizlerinde sıklıkla görebilirsiniz. İster boncuk işlemeli olsun isterse de klasik ipli modeller, bu tarz havlu kenarlarının modası asla geçmeyecek gibi görülmektedir.

fransız danteli havlu kenarı

fransız danteli havlu kenarı

Article publié pour la première fois le 05/12/2013

Bu makalemizden önce yazılan El Yapımı Havlu Kenarları başlıklı makalemizde, El yapımı havlu kenarı ve el yapımı havlular hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!

Sinerji Hamfendi12.12.2013 23:33

Bir fransız danteli giysen rahatlarsın aslında, adeta anti-depresan gibi… Fransız danteli.


mihrap12.12.2013 23:36

Fransız danteli ile nişan elbisesi hazırlanıyor …


mihrap aydın24.12.2013 12:53

Fransız danteli ve pastel renk/desenlerin bir araya geldiği romantik bir dokunuş. Salonlarınıza bu güzellikleri…


kristaltasarim24.12.2013 13:49

fransız bir sevgili bulup yıldırım nikahıyla evlenirim ve kır düğünü yaparz üzerimde fransız danteli işlemeli bir gelinlik ellerimde papatya