Bisayfa.Com

Eski Örneklerinizi Değerlendirin

Hepimizin evlerinde eskilerden kalmış ve kenarları artık çürümüş ama ortası halen sapasağlam duran ya da farklı nedenlerden dolayı kullanmadığınız el işleriniz vardır. Gelin bunları hep beraber değerlendirip yeniden kullanıma imkânlı hale getirebilir.

Örneğin artık kullanmadığınız ve el işi ile yapılmış bir sehpa örtüsü olsun. Eskilerde daha çok yuvarlak modellerin bir araya geldiği masa örtüler çok fazla kullanılırdı. Bunların hepsi ayrı ayrı örülür ve daha sonra birleştirildi. İşte bu modeller yeniden şekil verebilmeniz için en ideal örneklerdir.

Eski el işi sehpa örtülerinizi teker teker sökünüz ve yuvarlak dairelere ayırınız. Daha sonra dilerseniz etrafını renkli bir iple çevrelerin ve birkaç tur attıktan sonra kenarlarının oldukça iyi görünmesini sağlayın. Şimdi bu çıkardığınız yeni desenleri artık olarak kullanabilirsiniz. Hem yeniden örüp çok zaman harcamamış olur, hem de eskiyi atmaya gerek duymadan değerlendirme imkânına sahip olursunuz. Oldukça kolay ve zevkli olacak bu çalışma sizlere ne kadar emek değeri biri olduğunuzu bir kez daha hatırlatacaktır.

el işi sehpa örtüsü

el işi sehpa örtüsü

Article publié pour la première fois le 28/11/2013

Bu makalemizden önce yazılan El İşi İle Vintage Modası başlıklı makalemizde yorgan seti, elişi ve İle hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!