Bisayfa.Com

En Yeni Havlu Kenarı Modelleri

Günlük hayatta kullanılan havluların kenarların dantelli olduğu zaman bir başka hoşlukta olur ve kenarları boş olan havlular göze hoş görünmezler. Özellikle çeyizlerde daha bir özen gösterilir ve hemen hemen hiçbir çeyizde kenarları dantelsiz havlu yoktur. Türk örf ve adetlerinde elişi oldukça ön plana çıkar ve günlük hayatta kullanılan havluların süslü olması da kadınlar tarafından tercih edilir. Havlu kenarı süslü ve ya dantelli olmadığında kullanılmaz bile. Havluların kenarlarına uygulanan danteller ve süslemeler oldukça çeşitlidir ve her yıl bu çeşitlere yenileri eklenmektedir.

Banyoları ve mutfakları şenlendiren, ayrıca hayatımız içerisinde de çok fazla kullanılan havlular, ne kadar özenli olur ise ev sahibi de o kadar gururlu olur. Bir evde havluları ayrıdır, günlük hayatta aile bireylerinin kullandıkları havlular ayrıdır. Bu iki kategori de aynı olan şey ise, kenarlarının dantelli ve süslü olmasıdır. Havluların renkleri ve modelleri her ne olur ise olsun, kenarlarına mutlaka havlunun rengine de uyum sağlayan çok şık danteller ve süslemeler yapılır.

dantel_isi_havlu_kenari

dantel_isi_havlu_kenari

Yeni yılla beraber gelen havlu kenarı örneklerine de, uğradı ve bu yıl oldukça hoş modellerde çıktı. Havlu kenarı modelleri oldukça fazladır ve hepside birbirinden şıktır. Bu yılın en öne çıkan havlu kenarı süslemeleri ve dantelleri, çiçek figürleridir. Aynı zamanda pullarla yapılan havlu süslemeleri de yine oldukça dikkat çekmektedir.

Article publié pour la première fois le 17/01/2014

Bu makalemizden önce yazılan Çiçekli İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri başlıklı makalemizde Çiçekli, Havlu ve İğne hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler :
Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!