Bisayfa.Com

El İşi İle Vintage Modası

Eskilerde bin bir emek ile yapılan el işleri zaman içinde sandıklara saklanmak zorunda kalındı. Yeni diye söylenen gençler ise şimdi tam tersi bir dönüş yaptılar ve vintage modasını çıkardılar. Peki, sizin eskilerde o çok emek vererek verdiğiniz kanaviçeler ne durumda.

Gelin onlarla beraber yeni akımı yaratalım. Eski kanaviçelerinizi alın ve genellikle en beğendiğiniz desenlerin kısımlarını düzgün bir şekilde eksin. Bu kestiğiniz desenleri güzel bir astar ile bütünleyip, özellikle koltuk kılıflarının ortasına yerleştirebilirsiniz.

Bir diğer örnek ise daha çok çeyiz için hazırlanma yastık kılıfları ve yatak örtüleri. Her kısmının işlemeli olduğu örnekler artık çoktan rafa kalktı. Şimdilerde yine el işi ile yapılan örnekler, sadece en üst kısımlar işleniyor ve artı olarak yastıklarda hayat buluyor. El işi örneklerini inceleyerek bunlara en uygun olanlarını değerlendirebilirsiniz. Yani el işi yastık kılıflarınız ile el işi yorgan seti takımlarınız hem modaya ayak sağlamış olacak hem de elinizdekilerin değerlendirilmesi sağlanmış olacak.

Article publié pour la première fois le 28/11/2013


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!