Bisayfa.Com

Dantel Havlu Kenarları

Ne kadar zaman geçerse geçsin asla modası geçmeyecek olan şeylerin başında danteller gelmektedir. Farklı modellerde, farklı yerlerde de olsa dantel evlerin her yerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Dantel havlu kenarları, onlarca farklı çeşidi içerisinde bulundurmaktadır. Havlunun kendi modeline bağlı olarak dantelin ağırlığı ve hafifliği değişmektedir. Ağır modelli bir havluya aynı ağırlıkta bir dantel işlemesi yapmak, havlunun ve nın ön plana çıkmasını engellemiş olacaktır. Bunun tam tersi de eğer ki desensiz bir havluya aynı şekilde basit bir örnek yapmak yerine, çok daha gösterişli bir örnek yapmak her zaman en doğrusu olacaktır.

Kadınlar, havluları için seçecekleri dantel havlu kenarı modellerinde çoğu zaman tek rengi tercih etse de bazı modellerde iki rengin kullanılması, modelin çok daha fazla ön planda olmasını sağlamaktadır. Bu tarz modeller hazırlanacağı zaman da öncelikli olarak renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Havlu ile uyum içerisinde olan dantel havlu kenarları her zaman havluları olduğundan çok daha şık ve modern bir görünüme ulaştırmış olacaktır.

dantel havlu kenari

dantel havlu kenari

Article publié pour la première fois le 11/12/2013

Bu makalemizden önce yazılan El Yapımı Havlu Kenarları başlıklı makalemizde, El yapımı havlu kenarı ve el yapımı havlular hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • dantel havlu kenarları örnekleri
  • yılanlı havlu kenarı yapılışı


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!

Site Tanıtımı12.12.2013 23:32

Bayanlara Özel; Dantel, Havlu Kenarı ve Çeyiz Sitesi…


Hobi Denizi12.12.2013 23:36

Horozlu Havlu Kenarı – Dantel: Kumaş peçete ve havlu kenarına tığ işi dantel kenar…


Elisleri12.12.2013 23:39

Havlu Kenarı Dantel Örneği: Çeyizlik dantel örneği ile yepyeni bir havlu kenarına el işi…


doğacan ereeş12.12.2013 23:43

Eskiden kız ceyizleri dantel havlu falandı artık tupperware


Yelizim Örgü Örnekle26.12.2013 21:32

Dantel Ve işlemeli Havlu Kenarı Örneği: Dantel Ve işlemeli Havlu Kenarı Örneği