Bisayfa.Com

Çeyizlik El İşleri

Gelin dediğin göz nuru dökülmemiş el işleri olmadan olmaz. Birbirinden güzel ve özenle hazırlanmış sehpa örtüleri, yine bin bir emek verilerek aylarda yapılmış olan dantel yatak örtüleri ve yastık kılıfları hatta daha niceleri.

Genellikle eskilerde çalışmayan gelin adayları her ne kadar şimdi aktif olarak iş hayatlarına atılsa da, bir şekilde zaman bulup çeyizlerini tamamlamaya gayret ediyorlar. Dolayısı ile el işleri zahmetli bir uğraş olduğundan ya zaman yaratıp yapmaya, ya da el işi yapanlardan satın alarak harika takımlara sahip oluyorlar.

Sizler çok büyük örnekler olmadan da çeyizlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yastık kılıfı uçlarına işleyeceğiniz iğne oyası modelleri ya da sehpalarınız için işleyeceğiniz ve orta büyüklükte olabilecek bir tığ işi masa örtüsü gelin evinize anlam ve zenginlik katacak. Sizlerde Anadolu motivlerini seviyorsanız bu çeyizliğine önem verecek ve hem kendi evinizde, hem de hediye vereceğiniz bohöalarda bol bol kullanıyor olacaksınız. unutmayın ki, her eski gün geliyor yeni bir oluyor.

Article publié pour la première fois le 28/11/2013

Bu makalemizden önce yazılan İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri başlıklı makalemizde halkalı havlu kenarı örnekleri, Havlu ve havlu kenarı dantel hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!

Elisleri12.12.2013 23:27

arkadaşlar bi çeyizime el atın ya valla evlencem bu sefer 🙂 2 ay kaldı belki hediye kazanırım çeyizlik 🙂


teslime12.12.2013 23:32

Mis kokulu carşaf serilmiş yer yatağı, el işi çeyizlik yorgan ve annemin börekleri…


sibel c. crawley12.12.2013 23:37

sokakta çamurla oynar ellerimi annemin çeyizlik el işi masa örtülerine silerdim..:D


me_like12.12.2013 23:39

salon takımı. nişan tepsisi.süryani işi ve daha bir sürü çeyizlik elişi almak istiyenler buyursun sayfamda bir sürü var