Bisayfa.Com

Bohça İşleme Örnekleri

Bohça, nişanlı çiftin kendi aralarında birbirine hediyeler verirken onları sarıp sarmaladığı ve gösterişi ile daha herkesi ilk bakışta vurduğu bir örtüden meydana gelir. Özellikle genç kızlar ileride bohça dağıtacağını bildiği için en güzel bohça işleme örneklerini toplarlar ve bin bir örnek vererek yapımına başlarlar.

Bohça model örnekleri genellikle verilen kişiye göre değişir. Eper kayınvalideye ya da damat adayına verilecekse, o bohçanın sade motif ile süslenmesi imkânsızdır. En kaliteli iplikler ile en güzel işleme modelleri yapılır ve ortaya harika göz alıcı desenler çıkar

Bohça süsleme için kullanılacak kurdelelerden süsler yapmak ve klasik bir bağlamanın yanı sıra, yine fiyonk çalışması ile süslenecek olan tasarımlar ile daha ilk anda farkınızı yansıtacaksınız. Vereceğiniz emeklerin hepsi zaten karşı taraftan görünür ve sizlerin bu bohça işine ne kadar önem verildiği anlaşılır. Sizlerde bin bir emekle yaptığınız bohça için şimdiden desen biriktirmeye ve hatta ufak ufak işlemeye başlamalısınız. Kendinizden bir şeyler katarak da harika bir model çıkarabilirsiniz.

Article publié pour la première fois le 28/11/2013

Bu makalemizden önce yazılan El İşi İle Vintage Modası başlıklı makalemizde yorgan seti, elişi ve İle hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • İğne oya indir


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!