Bisayfa.Com

Anadolu’dan İğne Oyası Yazmalar

Anadolu’nun yıllardır eskimeyen ve çok eski yıllara dayanan iğne oyası yazma örnekleri siz genç kızlarımız için sitemizde sizlerin beğenisine sunulmuştur. Yıllardır gelin çeyizlerinin değişmez parçası olan oyaları teknoloji gelişse de genç kızların ilgisini kaybetmemektedir. Geleneksel kültürümüzde öneli yeri olan oyaları adeta genç kızlarımızın ellerinde açan çiçeklerdir. Rengârenk modellerle genç kızların ellerinden çıkmakta olan oyaları, özellikle ülkemize gelen yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Turist bayanları iğne oyalarını hayranlıkla incelerken ve satın alırken sizlerde çok sık rastlamışsınızdır. Sizler için sitemizde rengârenk modelleri hazırlayıp, beğeninize sunduk.

Oldukça çok deseni olan oyasının papatya deseni, yonca deseni ve daha birçok deseni bulunmaktadır. İncelediğinizde hayran kalacaksınız. Tesettür giyimi tercih eden her bayanın ihtiyacı olan yazmalar için yazma kenarı örnekleri sitemizde bulunmaktadır. Nesilden nesille, annelerden genç kızlara aktarılarak günümüze kadar süre gelen bu mükemmel el sanatı, her bayanın severek aldığı ürünler olarak bilinmektedir. Her yıl değişen renkler ve desenler genç kızlar tarafından kenarı örneklerine de yansıtılmaktadır.

Galeri: İğne Oyası Yazma Örnekleri

Birbirinden güzel ve rengârenk hazırlanan gösterişli iğne oyası yazma kenarı örnekleri gelin çeyizinin vazgeçilmez örnekleridir. Sizlerde genç kızlarınıza, kardeşinize veya başka çok sevdiğiniz bir yakınınıza almak isterseniz, sizler için hazırladığımız oyası yazma örnekleri galerimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Size göre ve zevkinize göre mutlaka bir model bulunmaktadır. Yöresel yazmaların kenarlarına yine bazı yörelerde bulunmuş ve yöreselleşmiş motiflerin orijinal halleri ve modernize edilmiş halleri şimdi burada sizler ile birlikte. Renkli yazmaların kenarlarına hoş renklerde işlenmiş ve çok sayıda modele sahip olan yazmalar ve daha fazlasını isteyenlere beklentilerini bulmak isteyenlere tek tavsiyemiz olacak. Sitemizi ziyaret edin.

Article publié pour la première fois le 01/01/2014

Bu makalemizden önce yazılan İğne Oyası Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2014 oyası, halkalı havlu kenarı örnekleri ve havlu kenarı dantel hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar : Mükerrem KURT
Bu yazıya yorum yapın!